Piękna cera dzięki naturalnym sokom

Piękna cera dzięki naturalnym sokom

Większość kobiet nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez makijażu. Niewielka część kobiecej populacji świata ma oczywiście skórę zupełnie nieskazitelną, wręcz idealną, której nie da się nic zarzucić. Taki idealny wygląd to jednak najczęściej marzenie ściętej głowy. Nie oznacza to na szczęście, że nie można iść w tym kierunku, starać się, by osiągnąć coś takiego.

Najlepszym sposobem jest tutaj korzystanie z mocy naturalnych soków. Nie wszystkie będą oczywiście w stanie doprowadzić do mniejszej czy większej rewolucji, ale część z nich jest cenna i warto po nie sięgać. Które z nich dadzą nam najwięcej?

Sok z ogórków

W kwestii dbania o kondycję twarzy najważniejszy jest zawsze zielony ogórek. Można z niego korzystać w postaci maseczki lub okładów, ale można też wykorzystywać go w roli soku, który może być stosowany bezpośrednio na skórę, ale może też trafiać do wnętrza organizmu. Ogórki znane są z tego, że nawadniają organizm i skutecznie blokują proces starzenia komórek. Jego właściwości umożliwiają kojenie skóry i łagodzenie stanów zapalnych pojawiających się na niej. Dlatego są szczególnie istotne dla osób ze skórą trądzikową lub dotkniętą różnymi innymi stanami zapalnymi.

Sok z cytryny

Chociaż wiele osób niespecjalnie lubi sok z cytryny ze względu na jego specyficzny smak, ten właśnie smak jest związany z bardzo pozytywnymi zmianami w organizmie ludzkim. Warto jest dodać do niego trochę miodu, by lepiej smakował, a potem cieszyć się chociażby tym, że poprawi pH skóry. W soku z cytryny jest bardzo dużo witaminy C. wpływa ona na produkcję kolagenu w tkankach, a to z kolei oznacza, że skóra będzie bardziej jędrna, wszelkie ranki i problemy skórne będą się szybciej goić, a do tego nieprawidłowa kolorystyka skóry będzie efektywnie usuwana

Sok z buraka

Sok z buraka

Prawdziwie polski sok z buraka jest bardzo rzadko doceniany w jakimkolwiek kontekście. Warto jest jednak z niego korzysta w sytuacjach, kiedy na skórze pojawią się wypryski lub przebarwienia. Sok z buraka jest w stanie również poprawiać nieładnie wyglądające cienie pod oczami, a jego picie w połączeniu z ogórkiem i marchewką poprawia kondycję całego organizmu.

Sok pomarańczowy

Sok pomarańczowy nie cierpi na brak popularności, ale trzeba pamiętać, że tylko świeże soki naturalne oferują prawdziwe zdrowie. Reszta soków to głównie smaczne napoje i nic więcej. Naturalny sok pomarańczowy pomoże zwalczać wolne rodniki i ułatwi oczyszczanie organizmu z toksyn. Dzięki niemu wzmocnione zostaną naczynia krwionośne i procesy starzenia się skóry znacznie spowolnią.

Sok z jarmużu

Warto jest sięgać także może nie po egzotyczne, ale bardzo mało znane soki. Takie właśnie jak sok z jarmużu, czyli warzywa pozostającego na marginesie zainteresowań większości społeczeństwa. Jest on niesamowicie bogaty w witaminy i minerały, dzięki czemu jest w stanie regulować działanie skóry, hamować procesy starzenia się skóry oraz blokować różne czynniki chorobotwórcze.

Monika Gawlik

Redakcja healthpotion.pl

kontakt@healthpotion.pl