Makijaż kosmetykami mineralnymi

Makijaż kosmetykami mineralnymi

Kosmetyki mineralne są często wykorzystywane przez kobiety, które mają cerę wrażliwą, skłonną do alergii. To dlatego, że są one całkowicie naturalne, działają delikatnie, nie powodując podrażnień. Przed nakładaniem trzeba uświadomić sobie, że kosmetyki mineralne nakłada się nieco inaczej niż tradycyjne. Poniżej znajdują się podpowiedzi, jak robić to prawidłowo.

Jak zacząć makijaż kosmetykami mineralnymi?

Kosmetyki mineralne mają sypką konsystencję, więc szybko się osypują. Dlatego też konieczna jest większa sprawność podczas ich aplikacji. Najważniejszą zasadą, o jakiej należy pamiętać, jest ta, że nie można wkładać pędzelka do słoiczka z danym kosmetykiem. Robi się to tak, że odrobinę sypkiego kosmetyku wsypuje się do małego pojemniczka, np. do plastikowej zakrętki i stamtąd wybiera kosmetyk pędzlem. Nadmiar znajdujący się na pędzlu trzeba strzepnąć inaczej na twarzy pojawią się smugi z proszku, który się osypuje. Zamiast nałożyć za jednym razem za dużo kosmetyku, lepiej nakładać go mniejszymi ilościami.

Kosmetyki mineralne powinno się nakładać stopniowo również z uwagi na fakt, że nałożenie zbyt dużej ilości spowoduje pojawienie się na twarzy efektu maski. Do nakrętki powinno się zatem wsypać bardzo małą ilość proszku – to wystarczy, bo kosmetyki mineralne są bardzo wydajne. Jedna gruba warstwa produktu na twarzy to dużo gorszy pomysł niż kilka cienkich. Dzięki temu koloryt twarzy zmienia się stopniowo, a przez to można skończyć aplikację właśnie wtedy, kiedy osiągnie się odpowiedni rezultat.

Sposób nakładania podkładu mineralnego

Podkład mineralny ma inną konsystencję niż jego odpowiednik w tradycyjnych kosmetykach. Jego formuła jest dużo lżejsza, jest on sypki, przez co nie powoduje zatkania porów. Przymierzając się do aplikacji podkładu mineralnego, trzeba zdecydować się na właściwy pędzel. W tym przypadku najlepsze będą dwa rodzaje: flat top albo kabuki – każdy dostosowany do efektu, jaki chce się otrzymać.

Nakładanie kosmetyków mineralnych

Flat top ma włosie zbite i gęste. Dzięki temu można uzyskać mocniejsze krycie niż za pomocą pędzla kabuki, który ma puszyste, mniej zwarte włosie. A jeśli ktoś ma cerę delikatną, wrażliwą, to wówczas lepiej sprawdzi się pędzel kabuki, bo ma delikatne, miękkie, chociaż syntetyczne włosie. Puder mineralny nakłada się nieco inaczej niż ten tradycyjny.

Najpierw trzeba koniecznie zwilżyć twarz kremem i poczekać, aż się wchłonie. Jeśli cera jest tłusta, wówczas można nałożyć niewielką ilość pudru transparentnego. Podkładu nie powinno się sypać na twarz, ale wcierać go okrężnymi ruchami. Należy to robić, zaczynając od policzków i kierując się w stronę brzegu twarzy.

Sposób nakładania korektora

Sypki korektor nakłada się tak samo jak podkład. Najpierw wsypuje się jego niewielką ilość do nakrętki, zanurzyć pędzelek i otrzepać go. Korektor nakłada się tylko na te miejsca, które tego potrzebują. Wciera się go w skórę aż do uzyskania odpowiedniego krycia.

Cienie do powiek

Cienie do powiek nakłada się na sucho albo na mokro. Sposób nakładania jest podobny jak w przypadku innych mineralnych kosmetyków.

Agnieszka Wójtowicz

Redakcja healthpotion.pl

kontakt@healthpotion.pl