Olej marula jako kosmetyk

Olej marula to hit, jeśli chodzi o substancje kosmetyczne. To dość nowe odkrycie, którego właściwości są porównywalne z działaniem oleju kokosowego czy arganowego. Największą zaletą jest fakt, że jest to produkt całkowicie naturalny, a zatem nie zawiera żadnych chemicznych dodatków, nie powoduje alergii.

To kosmetyk, który spełnia wiele funkcji i jest bardzo bezpieczny dla organizmu. Można go zatem stosować na włosy i skórę.

Skąd pochodzi?

Olej marula, tak jak i arganowy, pochodzi z Afryki. Mówi się o nim, że jest „magicznym olejem”. Minusem jest fakt, że jest to produkt trudno dostępny, ponieważ konieczne jest sprowadzanie go aż z Czarnego Lądu. Poza tym jest też dość drogi. Mimo to wiele kobiet chce go stosować. Można się w niego zaopatrzyć w sklepach zielarskich, aptekach, sklepach kosmetycznych w internecie.

Działanie oleju marula

Oleju tego nie poddaje się żadnej obróbce fizycznej ani chemicznej. Przez to możliwe jest zachowanie naturalnych właściwości, jakie ma dla skóry. Zawiera wiele składników aktywnych, które są jego ważną zaletą. Dzięki temu olej ten stał się hitem kosmetycznym. Ma zatem właściwości antyoksydacyjne, regeneracyjne, kojące i antybakteryjne. Oprócz tego wpływa na uelastycznienie skóry, na poprawienie jej jędrności, wspomaga jej napięcie. Można go stosować do cery każdego rodzaju. Można także z powodzeniem stosować go do pielęgnacji włosów, bo wygładza je, uelastycznia i nadaje blask.

Masaż z olejkiem

Sprawdzi się też do pielęgnacji dłoni i paznokci, ale i do masażu. Można go z powodzeniem stosować w ciąży, ponieważ niweluje powstawanie rozstępów, ma też właściwości antycellulitowe. Minusem, o jakim trzeba wspomnieć, jest duża zawartość nasyconych kwasów tłuszczowych, co może w pewnych przypadkach powodować zapychanie porów. Poza tym słabo się wchłania, więc może pozostawać na skórze.

Stosowanie

Olej marula ma wiele zastosowań. Można go nakładać od razu na skórę albo stosować z dodatkiem kwasu hialuronowego. Wcześniej dobrze jest przetrzeć twarz hydrolatem i dopiero potem wklepać ciepły olejek w skórę. Można go nakładać codziennie pod makijaż, ale trzeba to zrobić we właściwej ilości, aby nie przetłuścić skóry. Traktowany jest też jako dodatek do kremów wzbogacający ich skład.

Jego stężenie powinno wynosić przynajmniej 5%. Można go też z powodzeniem stosować jako balsam do ciała albo jako olejek do masażu. W przypadku włosów można go stosować jako środek do zabezpieczenia końcówek albo do olejowania. Jeśli nakłada się go na suche włosy, to nie można go użyć w zbyt dużej ilości, bo mogłoby to je przetłuścić. Sprawdzi się jako dodatek do masek i odżywek. Doskonale sprawdza się jako składnik podczas zabiegu regeneracyjnego dla rąk i paznokci.

Olej marula a olej arganowy

Są one do siebie podobne i trudno jednoznacznie stwierdzić, czym się różnią. Mają inne właściwości, jeśli chodzi o typy cery i włosów, do jakich się je stosuje. Olej marula jest też droższy niż arganowy.

Monika Gawlik

Redakcja healthpotion.pl

kontakt@healthpotion.pl