Kosmetyki mineralne a tradycyjne do makijażu

Kosmetyki mineralne a tradycyjne do makijażu

Do makijażu mineralnego konieczne jest użycie kosmetyków mineralnych. Są to specjalne pudry, podkłady i cienie, które wchodzą w skład bardzo wyjątkowych kosmetyków. Mają one wiele zalet: są delikatne, lekkie, trwałe i przede wszystkim naturalne. Nie mają działania podrażniającego nawet, jeśli są stosowane na wrażliwej cerze.

Ważne informacje nt. makijażu mineralnego

Kosmetyki mineralne cechują się dużą delikatnością dla skóry, na którą są stosowane. Świetnie sprawdzają się do nakładania na skórę po wykonaniu peelingu laserowego, mikrodermabrazji albo botoksu – w tym celu w zasadzie zostały stworzone. Są na tyle delikatne, że świetnie sprawdzą się także po operacjach plastycznych czy dermatologicznych wykonanych na twarzy. Makijaż mineralny to także bardzo dobry wybór dla cery trądzikowej czy alergicznej, a także po naświetleniach radiologicznych. Dlaczego te kosmetyki są tak dobre?

Przede wszystkim dlatego, że są całkowicie naturalne. Mają małą ilość składników, przez co cechują się łagodnością. Nie podrażniają, są hipoalergiczne. Można je z powodzeniem stosować do cer problematycznych, trudnych, które muszą być poddawane delikatnemu makijażowi.

Kosmetyki mineralne – w pełni naturalne

Kosmetyki mineralne nie zawierają żadnej chemii. Nie ma w nich środków konserwujących, olejków, wosków czy substancji zapachowych. Po prostu są one całkowicie naturalne, dlatego dają tak dobre efekty. Ich skład to po prostu minerały krystalicznie czyste. Najczęstszymi substancjami wchodzącymi w ich skład są: tlenek cynku i dwutlenek tytanu, mika, kolorowe pigmenty, tlenki żelaza, chromu, manganu, ultramaryny.

Kosmetyki naturalne

Wyrazistość koloru jest nadawana dzięki bieli cynkowej i tytanowej. Im więcej tych składników, tym jaśniejszy jest puder. Właściwości kryjące są zapewniane przez dwutlenek tytanu. Działanie antybakteryjne zapewnia tlenek cynku. Pomaga też redukować nadmiar sebum. Tlenek cynku i dwutlenek tytanu stanowią bazę podkładów mineralnych. Znajdują się też w cieniach do powiek, korektorach oraz różach do policzków. Dzięki mice możliwe staje się nadanie skórze perłowego albo satynowego połysku.

Co znajduje się w kosmetykach mineralnych?

• mika – dzięki niej cera jest rozświetlona oraz spłyca zmarszczki,

• tlenek cynku – cechuje się właściwościami ściągającymi, kojącymi, działa antybakteryjnie, pozwala wysuszyć wypryski i pomaga goić się ranom na skórze,

• dwutlenek tytanu – to filtr przeciwsłoneczny o naturalnym działaniu,

• tlenki żelaza – nie mają wpływu na podrażnienie skóry, nadają kosmetykom kolor.

Karolina Lichocka

Redakcja healthpotion.pl

kontakt@healthpotion.pl