Stosowanie olejków na włosy

Stosowanie olejków na włosy

Olejowanie to popularny zabieg pielęgnacyjny stosowany na włosy. Dzięki niemu można zadbać o ich dobrą kondycję. Jak przeprowadzać ten zabieg i za pomocą jakich kosmetyków?

Przeprowadzanie zabiegu olejowania

Olejowanie to po prostu aplikowanie na włosy olejku. Rozprowadza się go na całej długości włosów. Warto też wykonać masaż, aby pobudzić krążenie i odprężyć się. Najlepiej robić to wieczorem i zostawić produkt przez całą noc na głowie. Rano włosy trzeba dokładnie umyć, aby spłukać substancję.

Olejek dobrze jest nałożyć na umyte, wilgotne włosy, aby uskutecznić jego działanie na końcówki. Można też na suche włosy. Oczywiście przedtem muszą być dobrze rozczesane. Ilość użytego oleju zależy od długości włosów – na długich włosach będzie go po prostu więcej. Podczas gdy olejek jest na włosach, warto zawinąć głowę czepkiem albo ręcznikiem.

Można też zastosować go w inny sposób – nałożyć olej na włosy jeszcze przed myciem. Jeśli robi się to rano, to musi on być na włosach przynajmniej pół godziny. Sposób zależy od naszych preferencji i możliwości.

Jaki olejek wybrać?

Jest kilka olejków, które można wybrać do zabiegu olejowania. Warto wiedzieć, że z każdym można osiągnąć inny efekt. Na przykład olej kokosowy hamuje utratę protein. Wzmacnia włosy i wpływa na niwelowanie łupieżu. Można go stosować tylko na skórę głowy, na same pasma albo na same końcówki. Ma dobre działanie odżywiające i zabezpieczające. Nakładając na końcówki, należy je trochę zwilżyć. Na końcówkach olejek można zostawić bardzo długo, można nawet zapleść włosy w warkocz. Olejek nakłada się po wcześniejszym podgrzaniu, aby zmienił się w płyn.

Olejki do włosów

Olejek migdałowy ma konsystencję oleju i zapach słodko-gorzki. Nadaje się do włosów suchych, aby je zregenerować. Jeśli kobieta ma cienkie pasma, które się szybko przetłuszczają, powinny go nakładać na włosy przez ich umyciem, aby nie powstał efekt zlepionych pasem.

Olejek arganowy zawiera dużo witaminy E. Nadaje się do nawilżania włosów suchych i słabych. Ma właściwości regenerujące, dzięki czemu pozwala na przywracanie włosom blasku. Dzięki niemu końcówki nie rozdwajają się. Można go z powodzeniem nakładać na skórę głowy, aby walczyć z łupieżem. Można go łatwo zmyć z włosów przy użyciu wody i szamponu.

Skutki olejowania włosów

Jeśli olejowanie włosów będzie się przeprowadzało regularnie, wówczas można zauważyć lepszą kondycję skóry i samych włosów. Dzięki niemu można skutecznie wpłynąć na: rozdwajające się końcówki, nadanie włosom połysku, zlikwidowanie przesuszenia włosów, odżywienie pasem.

Poza tym zlikwiduje się wypadanie, łamliwość, łupież oraz porowatość włosów.

Wszystko to jest możliwe do osiągnięcia dzięki temu, że w olejach znajdują się same naturalne składniki. Nie ma tam żadnych substancji konserwujących, a przez to olejki maja bardzo dobry wpływ na kondycję włosów.

Karolina Lichocka

Redakcja healthpotion.pl

kontakt@healthpotion.pl