Olejki do pielęgnacji skóry twarzy

Olejki do pielęgnacji skóry twarzy

Olejki do mycia twarzy to nowy produkt, jeśli chodzi o pielęgnację skory twarzy. Można nimi skutecznie zastąpić żele, pianki albo płyn do mycia twarzy. Nie jest tak, że olej tylko oblepia skórę tłuszczem.

Olej do mycia twarzy to nowość. Powstał na bazie zjawiska chemicznego o nazwie Oil Cleansing Metod (w skrócie OCM). Chodzi o to, że tłuszcz rozpuszcza tłuszcz, a przez to można delikatnie oczyszczać skórę twarzy. Proces polega na tym, że cząsteczki tłuszczu z olejku łączą się z cząsteczkami tłuszczu znajdującego się na twarzy i razem można je spłukać. Oleje najlepiej sprawdzają się do walki z zanieczyszczeniami, brudem i makijażem. Ich plusem jest to, że działają łagodnie, dzięki czemu nie naruszają bariery hydrolipidowej naskórka. To ich duża przewaga nad środkami, w których składzie jest alkohol, kwasy czy detergenty. Po zastosowaniu olejku skóra staje się czysta, odżywiona i nawilżona.

Olejek można stosować na każdy rodzaj skóry i cery. Pozwala skórze na ukojenie i odświeżenie, a nie, jak się powszechnie sądzi, na zatłuszczenie. Jest nawet odwrotnie. Równowaga tłuszczowa skóry jest zachowana, sebum jest produkowane w mniejszej ilości, pory się zwężają i jest mniej zaskórników. Jest jeszcze wiele innych efektów, na które trzeba poczekać, systematycznie stosując olejek.

Kupowanie odpowiedniego olejku

Zakupienie takiego olejku to koszt ok. 20 zł, choć zdarzają się i takie o cenie ponad 200 zł za 200 ml. Kiedy dokonuje się demakijażu, to olejek zamienia się w piankę i usuwa wszystkie zanieczyszczenia. Najbardziej nadaje się do cery dojrzałej, ponieważ ma wiele właściwości odżywczych. Skóra staje się rozświetlona i ukojona. Wiele olejków do mycia twarzy można znaleźć wśród produktów od Bielendy.

Zdrowa skóra twarzy

W różnych preparatach tego rodzaju można znaleźć różne dodatki:

Kwas hialuronowy – jest tutaj połączenie olejku arganowego i kwasu hialuronowego. Kwas ma właściwości pielęgnacyjne i nawilżające. Pozwala całkowicie odbudować naskórek. Kosmetyk ma formę oleju, zamieniającego się w piankę.

Sebum control – znajduje się tu połączenie olejku arganowego z sebum control complex o właściwościach matujących. Nadaje się zwłaszcza dla skóry z problemami, czyli z przebarwieniami, niedoskonałościami. Można go z powodzeniem stosować do skóry mieszanej i tłustej. Wygląd naskórka znacznie się poprawia, a gruczoły łojowe pracują z mniejszą intensywnością.

Proretinol – znajduje się tu połączenie delikatnych substancji myjących oraz olejku arganowego z działaniem pro retinolu. Jakość naskórka poprawia się, może być skutecznie zregenerowany i odbudowany. Szczególnie sprawdzi się do skóry, która cechuje się małą jędrnością, sprężystością i elastycznością.

Używając tego olejku, konieczne jest zwilżenie skóry twarzy i dłoni. Na dłonie należy nałożyć 1-2 dozy olejku i to rozprowadzić dokładnie po skórze, aż powstanie pianka. Potem należy to spłukać ciepłą wodą.

Agnieszka Wójtowicz

Redakcja healthpotion.pl

kontakt@healthpotion.pl