CZY SKŁADNIKI BRUTTO DO PIELĘGNACJI SKÓRY NAPRAWDĘ DZIAŁAJĄ?

CZY SKŁADNIKI BRUTTO DO PIELĘGNACJI SKÓRY NAPRAWDĘ DZIAŁAJĄ?

Podwójny handel odkryciami w zakresie składników pielęgnacyjnych.
W świecie, który jest, powiedzmy to sobie szczerze, przesycony produktami do pielęgnacji skóry, marki idą nieco dalej, aby zostać zauważonym. Jednym ze sposobów, w jaki robią to firmy, jest stosowanie bardzo dziwnych składników do pielęgnacji skóry.

Moje pytanie brzmi, dlaczego? Czy oprócz marketingu, istnieje jakiś prawdziwy cel dla tych nieoczekiwanych i czasem rażąco brzmiących "sking składników"? Jeśli chodzi o produkty uboczne pochodzenia zwierzęcego, czy są one naprawdę lepsze niż pozbawiona okrucieństwa alternatywa? A na co tak naprawdę ma ochotę ślimak goo? Aby znaleźć odpowiedź na wszystkie te i inne pytania, czytaj dalej.

Mówią "ból jest piękny", ale co z obrzydzeniem?

Składnik 1: Mucyna Ślimakowa

Ten produkt K-beauty, pod względem teksturalnym bardziej przypomina serum niż esencję (która jest bardziej płynna), jest wykonany w 96% z mucyny ślimakowej - lśniącego materiału, który pozostawiają na szlakach. Mówi się, że mucyna ślimakowa pomaga w naprawieniu skóry, jej nawilżeniu, tonizowaniu i rozjaśnianiu, zasadniczo dostarczając "szklaną skórę" naszych marzeń, choć dowody te są w większości niepotwierdzone. Jest to cienki, klarowny i dziwnie elastyczny goo - zarówno gdy wychodzi ze ślimaka, jak i gdy jest w pielęgnacji skóry - ale po zastosowaniu opada ładnie i dobrze się nosi pod makijażem.

Cos RX zaawansowany ślimak 96 mucin power essence

Powodem, dla którego mucyna ślimakowa jest uważana za lepszą od konwencjonalnych zszywek do pielęgnacji skóry jest fakt, że robi to wszystko w jednym. Jest odpowiedni dla wszystkich rodzajów skóry. Łagodzi trądzik, wygładza teksturę, głęboko nawilża bez uczucia tłustości i rozjaśnia bez podrażnień. Stosowano go nawet do leczenia oparzeń. Mówiąc wprost: jest dobry i działa.

O co chodzi? Jak to jest wydobywane. Ślimaki produkują nadmiar mucyny tylko wtedy, gdy są podrażnione lub przestraszone. Tak więc, aby produkować, trzeba celowo wzbudzać te uczucia w ładunkach i ładunkach ślimaków. Zazwyczaj robi się to wkładając je do kadzi z wodą i potrząsając wanną dookoła, a następnie odciągając mucynę od góry. Jest to etycznie trochę szara strefa. Nie jestem tu po to, by ci mówić, co masz robić, ale jeśli możesz się z tym pogodzić, esencja CosRX jest prawdziwą rozkoszą.

Składnik 2: Jad pszczoły

Mówiąc wprost, jad pszczoły jest substancją, która wychodzi z pszczelego żądła, gdy idzie na atak. Jest to silna mieszanka enzymów, aminokwasów i peptydów, z których wszystkie są standardowymi składnikami pielęgnacyjnymi o działaniu przeciwstarzeniowym, które przyczyniają się do szybszej rotacji komórek i odmładzania kolagenu. Jad pszczoły dostarczany w skoncentrowanej dawce jest drażniący dla skóry (dlatego też używają też go do ataku), ale niewielka jego ilość działa jako środek naprawczy. Ma on podobną skuteczność jak trądzik i działa przeciwstarzeniowo, a ponieważ jest pozyskiwany w sposób naturalny, może być lepszy dla skóry wrażliwej.

Rodial Bee Venom

Rodial Cleansing Balm to połączenie jadu pszczelego z oczyszczającym pory kwasem salicylowym i odżywczą mieszanką olejków, tworzącą produkt do demakijażu i oczyszczania skóry. To prawdziwa gratka, zwłaszcza, że jest tak dobry w usuwaniu codziennych zabrudzeń. Uwielbiam też podkładki Nip & Fab na dni, kiedy czujesz się zatłoczona, a Twoja skóra wygląda nudno. Oprócz jadu zawierają wyciąg z propolisu, substancję z drzewa zbieraną przez pszczoły miodne, używaną do uszczelniania i lakierowania ich plastrów miodu, aby pomóc w gojeniu się skóry. Istnieją również składniki spalające pryszcze, takie jak leszczyna czarownicowa.

Nip + Fab Bee Sting Fix Pady

Jurorzy wciąż jednak nie wiedzą, czy jad pszczeli może być naprawdę wolny od okrucieństwa. Zazwyczaj, gdy pszczoły żądają, ich żądła są wyrywane z ich tyłków i umierają. Aby wydobyć jad do celów kosmetycznych, pszczoły żądają szklanej szyby i stamtąd są zbierane. Problemem jest to, w jaki sposób pszczoły żądają nieszkodliwej szyby. Ponieważ pszczoły żądają tylko wtedy, gdy czują się zagrożone, prąd elektryczny musi je oszukać, by chciały się bronić. Czy to okrutne? Czy pszczoły rozumieją uczucie strachu? Znowu - pozostawiam to tobie.

Składnik 3: Sebum owcze

Łój owczy, zwany również lanoliną lub woskiem wełnianym, jest tłustą substancją wydzielaną przez owce w celu ochrony ich skóry przed zimnem i deszczem. Brzmi trochę obrzydliwie, prawda? Ale ze względu na swoje naturalne właściwości ochronne skóry, człowiek również może z niej korzystać. Jest on szczególnie popularny w gęstych kremach do ciała i rąk oraz balsamach do ust. W związku z tym, że jest on szczególnie popularny w gęstych kremach do ciała i rąk oraz balsamach do ust. Łączy w sobie właściwości ochronne kremu barierowego, takiego jak wazelina, co czyni go półprzepuszczalnym, z siłą penetracji nawilżacza kremowego, takiego jak gliceryna. Inaczej mówiąc, zarówno siada na wierzchu, jak i wtapia się w skórę, co jest kluczowe dla prawdziwie nawilżonej skóry.

Lanolips to największa nazwa na rynku lanoliny, produkująca ogromną różnorodność produktów opartych na tym cudownym hydratorze. Moje ulubione do balsamu do ust. Są one gęste i trwałe, ale ładnie się wchłaniają i są dostępne w wielu różnych zachwycających zapachach.

Lanolipy .

Lanolina jest ogólnie uważana za wolną od okrucieństwa, w tym owce muszą być ścinane tak czy inaczej (aby uzyskać dostęp do lanoliny) lub staną się zbyt brudne i gorące. Ale ponieważ jest to produkt zwierzęcy, nie nadaje się dla wegan. Dla mnie, jeśli usunę tłuste konotacje skóry owcy z mojego umysłu, lanolina jest absolutną podstawą.

Składnik 4: Kolagen

Kolagen, kompleksowe białko odpowiedzialne za jędrną, gładką skórę, znajduje się w tkance łącznej ssaków, w tym nas, ludzi. Do pielęgnacji skóry jest zwykle zbierane od krów, świń i ryb, a następnie ekstrahowane po ich śmierci. Powszechnie wiadomo, że zubożenie kolagenu jest kluczowym czynnikiem w procesie starzenia się skóry; w rzeczywistości tracimy około 1% do 2% naszego kolagenu każdego roku po 30-tce.

Kolagen astaksantyny DHC All in One Gel

Żel kolagenowy DHC jest sprężystym, brzoskwiniowym żelem-kremem, który dostarcza tony pulchności i nawilżenia, jednocześnie szybko się wchłaniając i nie czując się ciężkim ani tłustym. Składnik gwiazdkowy to astaksantyna, silny przeciwutleniacz pozyskiwany z alg, który, jak twierdzą, jest 6000 razy silniejszy niż witamina C, ale kolagen ma wysoką pozycję na liście składników. Rzecz w tym, że cząsteczki kolagenu są notorycznie zbyt duże, aby mogły wnikać w skórę i istnieją ograniczone dowody na to, że może on być rzeczywiście wchłonięty.

Jest to naprawdę piękny krem do twarzy, szczególnie pod makijaż, ale zapewnia lekko lepką bazę. Jednak aspekt kolagenowy wciąż mnie nie przekonuje. Jem mięso, więc zajmowanie moralnej postawy wobec używania odrobiny martwych krów nie jest czymś, co mogę zrobić. Ale chciałabym zobaczyć, czy żel jest mniej skuteczny bez odrobiny tkanki łącznej krowy.

Składnik 5: Szpik kostny

Szpik kostny, czyli glukozamina, to olej z wnętrza kości zwierzęcych - zwykle ryby lub kurczaka. Jest on przeciwzapalny i nawilżający, a stosowany miejscowo ma zmniejszać widoczność zmarszczek, a nawet stymulować produkcję kwasu hialuronowego (naturalnej substancji nawilżającej występującej w skórze, która sprawia wrażenie pulchnej). Glukozamina może pochodzić ze źródła roślinnego (a dokładnie z grzyba zwanego aspergillus niger), jak się wydaje w przypadku kremu wegańskiego Dermalogica.

Dermalogica Age Smart Power Rich

Nazwa może sugerować, że krem jest gęsty i okluzyjny, ale jest odwrotnie. Jest dość cienki i cieknący, i wchłania się naprawdę szybko. Nie daj się jednak zwieść - to jeden z najbardziej nawilżających kremów, jakie próbowałem. Zwykle używam go do punktowego leczenia suchych plam lub wokół zmęczonych oczu, aby uzyskać doskonały efekt.

Agnieszka Wójtowicz

Redakcja healthpotion.pl

kontakt@healthpotion.pl