Ciekawe informacje nt. pudru mineralnego

Ciekawe informacje nt. pudru mineralnego

Puder mineralny to kosmetyk, który w coraz większej ilości znajduje się na rynku. Dlaczego tak jest, jakie są jego zalety i kto powinien go stosować? O tym można przeczytać poniżej.

Cechy szczególne pudrów mineralnych

Puder mineralny ma takie działanie jak podkład. Dzięki niemu można poprawić, wyrównać koloryt skóry, przykryć niedoskonałości i wpłynąć na nieestetyczne błyszczenie się skóry. Ma działanie odżywcze. Został stworzony ze składników mineralnych, dzięki czemu korzystnie zmienia wygląd cery i w dużym stopniu poprawia jej kondycję.

Kto może stosować puder mineralny?

Jeśli puder mineralny cechuje się dobrą jakością, wówczas użytkowniczki faktycznie zauważą podczas jego stosowania dobre efekty. Lepiej nie posiłkować się tanimi podróbkami, bo zwykle nie mają one nic wspólnego z faktycznymi cechami mineralnymi. Prawdziwy puder mineralny ma naturalny skład, który ma cechy kryjące, ale i odżywcze. Świetnie sprawdzi się u osób, które mają cerę wrażliwą albo u takich, które mają cerę problemową, np. z trądzikiem. W wielu został zawarty naturalny składnik – tlenek cynku, łagodzący podrażnienia i przyspieszający gojenie się ran.

Działa też antybakteryjnie. Znajduje się tutaj także dwutlenek tytanu, który stanowi naturalny filtr UV (SPF 15). Zwykłe podkłady z drogerii zawierają wiele substancji o szkodliwym dla skóry działaniu, jeśli stosuje się je długotrwale, to można zaszkodzić swojej skórze. Puder mineralny doskonale sprawdzi się u osób, mających jakiekolwiek problemy skórne, ale w zasadzie można je stosować do każdego typu skóry.

Zalety pudru mineralnego

Różnice między pudrem mineralnym a drogeryjnym

W kosmetykach, jakie można dostać w sklepie, znajduje się sporo substancji chemicznych. Są to najczęściej: talk, konserwanty i sztuczne barwniki. Mają one negatywny wpływ na skórę twarzy. Natomiast w pudrach mineralnych znajdują się same naturalne składniki, bez dodatków chemicznych, bez wosków i silikonu. Puder mineralny można stosować samodzielnie, ma takie właściwości, które wystarczą na trwałe krycie. Natomiast podkład mineralny trzeba jeszcze utrwalić pudrem, a czasem potrzebna jest jeszcze baza pod podkład. Przy pudrze mineralnym nie ma takiej potrzeby. Jeśli pudry mineralne stosuje się od jesieni do wiosny, to nie trzeba nawet dodatkowych filtrów przeciwsłonecznych, bo dwutlenek tytanu zawarty w pudrze mineralnym pełni role filtra SPF 15.

Zalety pudrów mineralnych

Jeśli chodzi o zalety pudru mineralnego, można ich wymienić bardzo wiele. Przede wszystkim ma dużo więcej pozytywnych działań niż zwykły puder z drogerii. Wśród zalet na pewno znajdą się:

• w 100 % naturalny skład,

• filtr UV SPF 15 zawarty w dwutlenku tytanu,

• tylko składniki korzystnie wypływające na stan skóry,

• brak obaw przed komedogennością pudru mineralnego,

• tlenek cynku wpływa na leczenie niedoskonałości skóry,

• sprawdza się w przypadku skóry alergicznej i wrażliwej,

• dzięki niemu skóra może swobodnie oddychać,

• daje gwarancję idealnego krycia za każdym razem,

• wygląda na skórze bardzo naturalnie,

• ma długi termin przydatności.

Monika Gawlik

Redakcja healthpotion.pl

kontakt@healthpotion.pl